Prodej fotografií a licencí k autorským právům:
Fotografie, které nabízím k zakoupení:

K zakoupení nabízím veškeré fotografie, které jsou uveřejněny na stránce "fotogalerie" v prvních jedenácti kategoriích: Panorama, Krajina a příroda, Zvířata, Makro, Houby a rostliny, Architektura, industriál, Noční fotografie, Lidé a momentky, Portrét, Černobílá a sépie, Abstrakce. Jsem autorem všech fotografií umístěných v těchto uvedených 11 kategoriích a uplatňuji na ně trvale výhradní licenci k autorským právům. Tyto fotografie Vám mohu nabídnout zhotovené na klasickém fotopapíru pro nekomerční využití pro vlastní potřebu a nebo v elektronické podobě s prodejem licence trvale nevýhradní pro komerční využití. V kategorii Historické pohlednice jsou umístěny naskenované pohlednice z mé soukromé sbírky a nejsou určeny pro prodej. Do galerie jsem je umístil pro potěšení oka lidí se stejným zájmem o staré pohlednice a historické fotografie. U této kategorie historických pohlednic nabízím bezplatnou výměnu obrázků v elektronické podobě, pokud jsou v odpovídající kvalitě naskenování.

Fotografie na klasickém fotopapíru:

Pokud Vás fotografie zaujmou a vyberete si fotografii, která se vám líbí, tak Vám ji mohu nabídnout zhotovenou na klasickém fotopapíru. Fotografie je zhotovena ve stejném formátu (poměru stran), tak jak je zde uveřejněna na fotogalerii. Panorama je kromě několika vyjímek ve formátu 3:1, vyjímkou je formát 2:1, nebo o něco menší, což je patrné již při pohledu na fotografii, která se otevře při velkém náhledu. Formát 3:1 je zhotoven ve velikosti 90 x 30 cm a rozlišení 300 DPI. Ostatní atypické panoramatické formáty mají výšku 30 cm a k tomu příslušný poměr délky vyplívající z obrázku. Ostatní fotografie mají formát 4:3 - 40 x 30 cm 300 DPI, 3:4 - 30 x 40 cm 300 DPI, 3:2 - 45 x 30 cm 300 DPI, 2:3 - 30 x 45 cm 300 DPI, nebo 1:1 - 30 x 30 cm 300 DPI. Fotografie je zhotovena bez rámečku s oříznutými okraji, na lesklém klasickém fotopapíru. Přesnost rozměru je s tolerancí 0,5 cm. Na vyžádání je možné zhotovit fotografii na matný fotopapír a rovněž vytvořit na okraji fotografie bílý, nebo černý rámeček při zachování daného rozměru. K takto zhotovené klasické fotografii je určena licence pro jednorázové nevýhradní užití. Jinými slovy fotografie je určena pro vlastní potřebu člověka, který si ji zakoupí. Tato uvedená licence k autorským právům neumožňuje komerční využití a další šíření této fotografie za jakýmkoliv dalším účelem.

Ceník klasické fotografie:
formát 3:2 a 4:3 panorama čtverec
standartní rozměr 45 x 30 cm 1000,- kč standartní rozměr 90 x 30 cm 1200,- kč standartní rozměr 30 x 30 cm 750,- kč
standartní rozměr 40 x 30 cm 1000,- kč atypický rozměr 70 - 50 x 30 cm 1200,- kč standartní rozměr 50 x 50 cm 1200,- kč
atypický rozměr 39 - 35 x 30 cm 1000,- kč
Způsob objednání a dodání klasických fotografií:

Objednávku na fotografie, které si chcete zakoupit mi pošlete na jednu ze dvou e-mailových adres uvedených na stránce "kontakt". Do e-mailu napište zřetelně přesný název fotografie a v jaké úpravě ji chcete vyhotovit: Zda má být papír lesklý, či matný (lesk má větší hloubku) a také upozornění, pokud by jste chtěli místo oříznutých okrajů bílý, nebo černý rámeček a v jaké šířce. V případě rámečků je celkový rozměr fotopapíru, na kterém je fotografie zhotovena stejný s rozměrem uvedeným v ceníku fotografií. Objednávku Vám potvrdím e-mailem, ve kterém bude termín dodání. Termín dodání bývá zpravidla 10 pracovních dnů. Fotografie Vám mohu doručit dvěma možnými způsoby: Tím nejčastějším je zaslání poštou na dobírku. Fotografie jsou umístěny v tubusu z tvrzeného papíru o vnitřním průměru 10 cm, aby se nemohli poškodit. Poštovné je 50,- kč. Pokud si objednáte 3, nebo více fotografií, tak Vám poštovné neúčtuji. Druhou možností je osobní předání fotografií a platba na místě, pokud se rozhodnete pohybovat v okolí Kutné Hory, Kolína, nebo Prahy. V těchto místech se několikrát týdně pohybuji. V každém případě do e-mailu prosím uveďte kontaktní údaje pro zaslání fotografie poštou na dobírku, eventuelně jiné spojení.

Zakoupení fotografie pro komerční využití:

Fotografie uvedené v prvním odstavci, tj. veškeré fotografie z prvních jedenácti kategorií nabízím také k prodeji pro komerční využití. Fotografie je po zaplacení dohodnuté částky dodána na CD v elektronické podobě ve formátu TIF, v plné velikosti, spolu se smlouvou o prodeji a poskytnutí dané licence k autorským právům. Licence k užívání daných fotografií může být buď pro trvalé nevýhradní užití, nebo jednorázové nevýhradní užití, podle přání zákazníka. Veškeré informace o cenách, velikosti originálu fotografií, licencích k autorským právům a všechny další možné informace poskytuji zákazníkům prostřednictvím e-mailového, nebo telefonního kontaktu. Pro tyto informace proto prosím použijte kontaktní údaje uvedené na stránce "kontakt".

copyright  ©  Karel Jíra 2008